Czy opłaca się pozycjonować stronę firmową samodzielnie?

Każda osoba prowadząca własną stronę internetową, niezależnie od tego, czy jest to blog, strona o wąskiej specjalizacji tematycznej przeznaczona dla wąskiego grona czytelników, czy na przykład sklep internetowy, musi wyszukać sposób dotarcia do osób potencjalnie zainteresowanych. Reklama i najogólniej mówiąc reklama jest w sieci równie ważny, jak w przypadku produktów u usług dostępnych w tradycyjnych sklepach i punktach usług. Tym bardziej, że online konkurencja jest o wiele większa, niż na rynku lokalnym czy nawet krajowym.

Z poradą przychodzi pozycjonowanie. Pod tą zagadkową stroną kryje się ogrom technik pozwalających na szybsze dotarcie do szerszego grona osób. Pozycjonowanie strony internetowej polega na takim konstruowaniu jej informacji, by była ona bardziej intuicyjna do wyszukania w popularnych wyszukiwarkach, z Wyszukiwarkę na czele.
Najpopularniejszymi metodami uzyskania dobrych rezultatów są między innymi teksty presell i teksty zapleczowe. Charakterystyczne dla nich powtarzanie fraz zasadniczych i korzystanie synonimów zwykle nie idzie w parę z wysoką jakością tekstu, ale za to dzięki umieszczeniu odpowiednich fraz w otoczeniu tekstu na dany temat, teksty takie przechodzą przez filtry wyszukiwarek i podnoszą pozycję mojej strony w wynikach szukania. Stąd teraz nazwa pozycjonowanie.
Innym dobrym sposobem jest postawienie na linkowanie. Tak zwane linki naturalne, które są odsyłaczami do mojej strony internetowej, mogą być umieszczane w dowolnym miejscu w sieci – w ten sposób osoby zainteresowane treściami mojej strony mogą wziąć aktywny udział w jej promowaniu, dodając link u siebie. Z takiej opcji najczęściej korzystają producenci odzieży i kosmetyków , a dodatkowo właściciele sklepów internetowych. Przekazując produkt gratis do recenzji otrzymują obietnicę umieszczenia linków na stronie recenzenta. Zwykle towarzyszy mu także tekst sponsorowany, czyli opinia o danym produkcie, co jest dalszym sposobem na pozycjonowanie strony internetowej.
Jeśli nie mamy doświadczenia w samodzielnym pozycjonowaniu swojej strony, możemy przyjrzeć się ofercie jednej z wielu działających w internecie firm, które oferują swoją pomoc w tym zakresie.
 
Sprawdź również informacje na stronie: oferta presell pages.

Dodaj komentarz