Dlaczego warto zadbać o widoczność strony w sieci

Każdego dnia z wyszukiwarki Google korzysta ponad 90 procent internautów na całym świecie. Darzą oni tę firmę tak dużym zaufaniem, że najchętniej odwiedzają tylko strony, znajdujące się na najwyższych pozycjach jej listy rezultatów szukania. Dlatego tak ważne jest, by i nasza strona firmowa znalazła się w tym miejscu, a pomoże w tym jej pozycjonowanie.

Z roku na rok jest to coraz popularniejsza usługa i zanim się na nią zdecydujemy, warto poznać, co składa się na ten wieloetapowy proces.
Z racji, że nie jest to proste zadanie, to najczęściej zlecamy je specjalistom w tej dziedzinie i pierwszą rzeczą, jaką się zajmą, będzie tzw. audyt SEO. Przeanalizują całą strukturę danej strony, z dokładnością sprawdzając wszystkie tworzące ją elementy, w tym między innymi zamieszczone treści i implementację do nich słów kluczowych. Skontrolują też, czy są one zgodne ze wszystkimi obowiązującymi wymogami Google, co posiada największy wpływ na uzyskiwaną pozycję. Taki audyt pozwala zaplanować dalsze działania, stanowiąc wstęp do skutecznego pozycjonowania skontrolowanej witryny. Dalszym etapem, korzystającym bez wątpienia z wyników audytu, jest przygotowanie wysokiej jakości informacji należycie nasyconych ze starannością dobranymi słowami i frazami kluczowymi. Dzięki nim dana strona stanie się wartościowa z punktu widzenia wyszukiwarki, przyciągając też wielu zainteresowanych użytkowników, co korzystnie wpłynie na budowanie wizerunku firmy i oferowanych przez nią towarów. Proces pozycjonowania obejmuje także sprawdzenie takich jej elementów jak kod źródłowy czy użyta grafika albo zdjęcia. Ten pierwszy powinien w każdej chwili być wolny od jakichkolwiek błędów niekorzystnie wpływających na funkcjonalność, szatę graficzną zaś właściwie jest skompresować, na pewno bez utraty jej jakości. Koniecznie należy zastąpić pamięciożerne formaty takie jak BMP czy JPEG bardziej oszczędnym formatem PNG, powszechnie stosowanym w projektowaniu stron. Najważniejszą zaleta takiego rozwiązania jest szybsze ładowanie się witryny, co ma szczególne znaczenie w przypadku korzystania z coraz popularniejszych urządzeń mobilnych, które używamy do przeglądania zasobów internetu.
Więcej: Pozycjonowanie stron przez firmę z Częstochowy.

Dodaj komentarz