Leczenie zębów w narkozie

Osoby dorosłe z niepełnosprawnością czy również dzieci niepełnosprawne zawsze dla stomatologów są sporym wyzwaniem. Leczenie zębów u osób z niepełnosprawnością jest bardzo mocno utrudnione, ponieważ w bardzo niewielkim stopniu współpracują ze stomatologiem. Jednakże nie upoważnia to pacjentów do zaniedbania uzębienia.

W gabinetach stomatologicznych istnieje alternatywa dla tradycyjnego leczenia zębów. Mowa tu o leczeniu zębów w narkozie (więcej informacji na stronie: implanty toruń).
U osób z niepełnosprawnością zęby zazwyczaj psują się o sporo szybciej niż u zdrowych osób. Może posiadać to związek z nadmiernym napięciem mięśniowym, przez co zgrzytają zębami, przyjmowanymi lekami czy trudnością w utrzymaniu higieny jamy ustnej.
Ze znieczulenia ogólnego w gabinecie stomatologicznym może skorzystać każda osoba, którą zakwalifikuje lekarz. Niemniej jednak przed finalną kwalifikacją niezbędne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu (źródło: lekarz dentysta toruń). Z tego względu zabieg stomatologiczny w znieczuleniu ogólnym głównie kierowany jest do osób niepełnosprawnych. Natomiast leczenie tego typu uzależnione jest od stopnia niepełnosprawności, od stopnia upośledzenia ruchowego, sposobów współpracy pacjenta z stomatologiem oraz stanu uzębienia. Ale leczeniu zębów w narkozie poddawane są dzieci, które chorują na mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa, autyzm, zespół metaboliczny, epilepsję, dystrofię mięśniową, zespół FAS a także upośledzenie umysłowe. Jak można zauważyć wręcz u dzieci z tak dużymi niepełnosprawnościami można leczyć zęby w gabinecie stomatologicznym.

Źródło informacji: leczenie zębów dzieci w narkozie.

Comments are closed.