Proces rekrutacyjny do policji

Kandydat do pracy w policji musi spełnić szereg wymogów. Przede wszystkim w celu weryfikacji predyspozycji do takowej służby trzeba przejść wiele etapów, w tym testy do policji. W ramach rekrutacji powinno się zdać test wiedzy oraz testy psychologiczne.

Pierwszy rodzaj egzaminów sprawdza, czy kandydat posiada określoną edukację niezbędną do pełnienia służby (sprawdź tutaj: testy policja). Po tym etapie wszyscy kandydaci przechodzą dalej, ale liczba uzyskanych punktów będzie miała znaczenie dla ostatecznego wyniku rekrutacji.
Następnym etapem jest test sprawności. Przed przystąpieniem do tego etapu należy okazać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do takiego wysiłku. W określonym czasie kandydat musi wytworzyć ćwiczenia, które mają na celu zweryfikowanie jego sprawności fizycznej. Wyłącznie osoby, które pokonają cały tor przeszkód w określonym czasie przechodzą do dalszych etapów rekrutacji (zobacz również: testy policja). Normy czasowe są takie same dla kobiet kolejny mężczyzn.
Kolejny odcinek rekrutacji to testy psychologiczne do policji. Sprawdzają one zdolność psychiczną kandydata do pełnienia służby. Tzw. test multiselect sprawdza, czy osoba jest intelektualnie i psychologicznie gotowa do tej pracy. Negatywny wynik tego etapu rekrutacji sprawia, że kandydat przez konkretny czas (prawie rok) nie będzie mógł ponownie ubiegać się o przyjęcie do służby w policji. Badania psychologiczne są przeprowadzane przez psychologów w komendach wojewódzkich policji.
Nawet przeżycie wszystkich etapów nie gwarantuje przyjęcia do służby. Taką szansę dostaną bowiem jedynie najlepsi kandydaci.

Więcej informacji na stronie: testy policja.

Comments are closed.